TEKTURA FALISTA

Co to jest tektura falista?

Producent opakowań tekturowych tek-pak

Tektura falista jest obecnie jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów do produkowania opakowań stosowanych w handlu i gospodarce. Z roku na rok zyskuje coraz większe zainteresowanie, stopniowo wypierając szkodliwe opakowania plastikowe. O jej popularności decyduje materiał, z którego jest tworzona, czyli masa papiernicza. Możliwość recyklingu, całkowity rozkład oraz brak szkodliwości dla środowiska, to tylko niektóre z zalet tego produktu. Budowa tektury falistej jest wielowarstwowa i składa się z arkuszy prostych oraz falowanych. W zależności od ilości warstw rozróżniamy tekturę falistą dwuwarstwową, trójwarstwową, pięciowarstwową, a nawet siedmiowarstwową. Im więcej warstw, tym większa wytrzymałość. Najczęściej dwie zewnętrzne warstwy są płaskie, natomiast warstwy wewnętrzne tworzą fale niczym harmonijka.

Cechy wyróżniające tekturę falistą TEK-PAK 

Wytrzymałość
i lekkość

Niska cena
w stosunku do jakości

Możliwość
personalizacji

Elastyczność 
projektowania 

Ekologiczny materiał przyjazny środowisku

Subtelna reklama,
dzięki nadrukom

Tektura falista TEK-PAK

KARTONY TARNÓW, NOWY SĄCZ, Rzeszów

Producent opakowań tekturowych TEK-PAK posiada w swojej ofercie zarówno tekturę falistą, jak i różnego rodzaju opakowania tekturowe oraz wypełniacze i zabezpieczenia. Istnieje możliwość wyboru pomiędzy opakowaniami klapowymi, pudełkami fasonowymi, a nawet kartonami kaszerowanymi. Cieszące się dużą popularnością opakowania gotowe na półkę SRP oraz opakowania e-commerce stanowią idealne uzupełnienie całości oferty. Tektura falista TEK-PAK występuję w różnych rodzajach i gramaturach. W zależności od docelowego przeznaczenia Klient może wybierać pomiędzy 3-warstwową, a 5-warstwową tekturą falistą. Dwie zewnętrzne warstwy są płaskie, natomiast warstwy wewnętrzne tworzą falę, która przypomina harmonijkę. W przypadku 3-warstwowej tektury falistej producent opakowań tekturowych TEK-PAK proponuje zakres gramatur mieszczący się w przedziale 285 g do 570 g o falach typu B, C oraz E.  Natomiast tektura 5-warstwowa występuje w zakresach od 480 g do aż 1450 g, a dostępne konfiguracje fal to BC i EB. Im wyższy współczynnik gramatury oraz liczniejsza ilość warstw, tym tektura jest wytrzymalsza i bardziej sztywna. Bogaty wybór wariantów tektur falistych TEK-PAK daje wiele możliwości zastosowań tego ekologicznego surowca, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z FIRMY TEK-PAK

GALERIA TEK-PAK

Producent opakowań tekturowych TEK-PAK

Ekologia. Ekonomia. Bezpieczeństwo.

DARMOWA WYCENA

Zastosowanie tektury falistej

DO CZEGO POTRZEBNa JEST TEKTURA FALISTA?

Wszechstronność i elastyczność tektury falistej zapewnia jej cały wachlarz zastosowań zarówno w codziennym życiu, jak i w szeroko rozumianej gospodarce. Aktualnie jest ona jednym z najpopularniejszych materiałów w branży opakowań. Z jednej strony wytrzymała, tania i lekka, z drugiej zaś stanowi doskonały nośnik reklamy. Budowa tektury falistej umożliwia łatwe wykonanie nawet najbardziej skomplikowanych nadruków. Opakowania z tektury falistej spełniają wzorowo swoją funkcję nie tylko w handlu, ale także są pomocne w trakcie wszelkich przeprowadzek i remontów. Doskonale ochronią twoje produkty przed uszkodzeniem lub rozbiciem. Inny obszar, w którym tektura falista jest skutecznie wykorzystywana, to branża budownictwa. Produkt ten często stosuje się jako podkład podłogowy, chroniąc posadzkę przed niepożądanymi efektami remontu. Dodatkowo stanowi formę izolacji akustycznej, dzięki czemu nasz remont lepiej zniosą sąsiedzi lub współlokatorzy.

Skontaktuj się z nami

PRODUcent opakowań i WYPEŁNIACZY z tektury TEK-PAK
KONTAKT

Lokalizacja

ul. Zbylitowskich 157,
33-113 Zbylitowska Góra 

E-mail

biuro@tek-pak.pl

Telefon

(14) 621 00 30